R1-20 м

R2-30 м

I-1A

R-?

U-?

U1-?

U2-?

+3
Ответы (1)
  1. 27 марта, 02:26
    0
    I1=I2=I=1A

    R=R1+R2

    R = 2 Oм+3 Ом = 5 Ом

    U1 = I*R1

    U1 = 1A * 2Oм = 2B

    U2 = I*R2

    U2 = 1A*3 Oм = 3B

    U=U1+U2

    U = 2B+3B=5B