28 апреля, 22:32

Чому Африка найспекотніший материк землі?

+1
Ответы (2)
 1. 28 апреля, 23:40
  0
  Тому, що вона знаходиться дуже близько до екватора Землі.
 2. 29 апреля, 00:00
  0
  На території Африки виділяють екваторіальний, два субекваторіальних, два тропічних і два субтропічних кліматичних пояси.

  Екваторіальний пояс - постійно жаркий і вологий клімат. Формується на узбережжі Гвінейської затоки (до 7-8 о пн. ш.) й охоплює значну частину басейну Конго (між 5 о пн. ш. і 5 о пд. ш.). Середні місячні температури високі - + 25 ... + 28 оС. Опадів випадає багато (понад 2000 мм на рік), розподіляються вони по місяцях рівномірно.

  Субекваторіальні пояси - північний і південний - знаходяться навколо екваторіального поясу, між собою сполучаються на сході материка. Субекваторіальний мусонний клімат займає близько 1/3 частину території Африки. Літом переважає екваторіальне повітря, який приносять екваторіальні мусони (літо вологе), зимою переважає сухе тропічне повітря, яке приносять пасати (зима суха). Річні амплітуди (перепади) температур порівняно з екваторіальним поясом зростають. Найжаркіша пора року - початок дощового сезону (до + 30 оС). Але навіть в найхолодніші місяці року температура не опускається нижче + 18 ... + 20 оС. Тривалість вологого періоду скорочується в напрямку від екватора до тропіків з 10 до 2-3 місяців. Річна кількість опадів на рівнинах зменшується з 1500 до 250 мм на рік.

  Тропічні пояси (північний і південний) простягаються до 30 о пн. ш. і 30 о пд. ш. Вони охоплюють майже всю Сахару й котловину Калахарі з її крайовими підняттями. В цих поясах цілий рік тримається континентальне тропічне повітря й дмуть пасати. Середні температури найтеплішого місяця + 30 ... + 35 оС, найхолоднішого - не нижче + 10 оС. Характерні значні амплітуди температур: річні - біля 20 оС; добові - до 40-50 оС. Опадів мало - не більше 50-150 мм на рік. Випадають вони епізодично, у вигляді рідких короткочасних злив.

  Особливі кліматичні умови в межах тропічних поясів складаються на західному узбережжі Африки (приатлантична Сахара й пустеля Наміб). Тут проходять холодні течії. Відносна вологість повітря висока, але опадів випадає дуже мало. Зате в холодні нічні години на узбережжі утворюються роси й тумани. Температури порівняно низькі для тропічних широт: літом - біля + 20 оС, зимою - біля + 15 оС.

  На східному побережжі Південної Африки формується вологий тропічний клімат. Цьому сприяють теплі течії біля узбережжя, над якими південно-східний пасат насичується вологою й дає значні опади на навітряних схилах Драконових гір.

  Субтропічні пояси (північний і південний) займають окраїни материка на півночі й півдні. Атлаські гори, Лівійсько-Єгипетське узбережжя, підніжжя Капських гір мають субтропічний середземноморський клімат з сухим жарким літом і теплою вологою зимою. На африканському узбережжі Середземного моря середні температури липня сягають + 27 ... + 28 оС, температури січня - + 12 оС. На Капському узбережжі температура січня не перевищує + 21 оС, липня - + 13 ... + 14 оС.

  На крайньому південному сході Африки, в межах субтропічного поясу клімат субтропічний мусонний з жарким дощовим літом й відносно прохолодною і сухою зимою. Літом на узбережжя надходить вологе повітря з Індійського океану. Як і в тропічному поясі, йдуть дощі на східному узбережжі Драконових гір. Зимою Капські гори перешкоджають проникненню вологих західних вітрів й опадів випадає порівняно небагато.
Знаете ответ?
Сомневаетесь в ответе?
Найдите правильный ответ на вопрос ✅ «Чому Африка найспекотніший материк землі? ...» по предмету 📘 Другие предметы, а если вы сомневаетесь в правильности ответов или ответ отсутствует, то попробуйте воспользоваться умным поиском на сайте и найти ответы на похожие вопросы.
Смотреть другие ответы