а) 7√3 - √48 + √27=

б) √2 (√8+4 √2) =

в) (√3+5) ^2=

г) (√5 + √3) (√5 - √3) =

+3
Ответы (1)
  1. 29 марта, 14:48
    0
    А) 7√3-√48+√27=7√3-4√3+3√3=0

    б) √2 (√8+4√2) = √2 (2√2+4√2) = √2*6√2=6√4

    в) (√3+5) ^2 = (√3) ^2+2*√3*5+5^2=3+10√3+25=28+10√3

    г) (√5+√3) (√5-√3) = (√5) ^2 - (√3) ^2=5-3=2