Х∧2 - 4 ху + 4 у∧2 - 4 у∧4

+5
Ответы (1)
  1. 28 февраля, 21:42
    0
    (Х^2-4 ху) + (4 у^2-4 у^4) = х (х-4 у) + 4 у^2 (1-у^2) = (х+4 у^2) + (х-4 у) (1-у^2)