3 х+2 у-8=0 и 2x-6y=10

+1
Ответы (1)
  1. 30 января, 19:39
    0
    3 х+2 у-8=0

    2 х-6 у=10

    2 х=10-6 у; х=5-3 у

    3 * (5-3 у) + 2 у-8=0

    15-9 у+2 у-8=0

    -9 у+2 у=8-15

    -7 у=-7

    у=1

    х=5-3*1=2

    х=2