1) (6*10^2) ^3 * (16*10^-5) =

2 (8*10^2) ^3 * (12*10^-5) =

3) 0.8 * (-10) ^4+3 * (-10) ^3+78=

4) - 0.7 * (-10) ^4-8 * (-10) ^2-26 =

+5
Ответы (1)
  1. 5 января, 17:18
    +1
    1). 216*10^6*16*10^-5=3456*10=34560; 2). 512*10^6*12*10^-5=6144*10=61440; 3). 0,8*10000+3 * (-1000) + 78=8000-3000+78=5078; 4). - 0,7*10000-8*100-26 = - 7000-800-26 = - 7826.