Х²+9 х+18=0 2 х²-3 х-5=0

+4
Ответы (2)
  1. 6 апреля, 21:56
    0
    1) D = 81-4*18=81-72=9=3

    X1=-9+3/2=-6/2=-3

    X2=-9-3/2=-6

    Ответ - 3; - 6

    2) D=9+8*5=49=7

    Х1=3-7/4=-1

    Х2=3+7/4=2,5

    Ответ - 1; 2,5
  2. 6 апреля, 22:25
    0
    x²+9x+18=0

    D = 81-72=9

    x1 = (-9+3) / 2 = - 3

    x2 = (-9-3) / 2 = - 6

    2x²-3x-5=0

    D = 9+40 = 49

    x1 = (3+7) / 4 = 2,5

    x2 = (3-7) / 4 = - 1