0.5y-1 (-2y+4) = y

Последни

+3
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 20:22
    0
    0.5y-1 (-2y+4) = y

    0,5 у+2 у-4=у

    1,5 у=4

    3 у/2=4

    3 у=8

    у=8/3

    у=2 целых2/3.