А) х-у=5

х+у=11

Б) 5 х+2 у=3

2 х+3 у=-1

+4
Ответы (1)
  1. 28 марта, 01:21
    0
    А) x-y=5

    x+y=11

    x=y+5

    y+5+y=11

    2y+5=11

    2y=6

    y=3, x-3=5, x=8

    Б) 5x+2y=3

    2x+3y=-1

    x=3-2y/5

    2 (3-2y/5) + 3y=-1

    6-4y/5+3y=-1

    6-4y+15Y=-5

    6+11y=-5

    y=-1, 5x+2 (-1) = 3, x=1