9-х2

25+х2

16 х2-1

(3 х+2) 2

(7 х-1) 2

+5
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 18:47
    0
    9-x² = (3-x) (3+x)

    25-x² = (5-x) (5+x)

    16x²-1 = (4x-1) (4x+1)

    (3x+2) ²=9x²+12x+4

    (7x-1) ²=49x²-14x+1