Упростите выражение: 1) 2y + (7y-3x) 2) 17b - (15a+7b) 3) 11a - (18a-4b) 4) 10 (3x-7y) + 12x 5) (20y+4x) - (12x-5y) 6) 6 (2x-3y) - 3 (4x+6y)

+3
Ответы (1)
  1. 22 октября, 16:44
    0
    1) 2 у+7 у-3 х=9 у-3 х

    2) 17b-15a-7b=10b-15a

    3) 11a-18a+4b=-7a+4b

    4) 30x-70y+12x=42x-70y

    5) 20y+4x-12x+5y=25y-8x

    6) 12x-18y-12x-18y=-36y