х²+12=7 х 7 у²+5 у=2 1+8 х=9 х²

+3
Ответы (1)
  1. 21 января, 08:03
    0
    1. х²+12=7 х

    х²-7x+12=0

    D=25

    x=6

    x=1

    2. 7 у²+5 у=2

    7y²+5y-2=0

    D=81

    x=-1

    x=2/7

    3. 1+8 х=9 х²

    9 х²-8x-1=0

    D=100

    x=1

    x=-1/9