8/25-4/5; - 2/7-17/42; 3/10-8/15

+4
Ответы (1)
  1. 10 октября, 01:09
    0
    A) 8/25 - 4/5 = 8/25 - 20/25 = - 12/25

    б) - 2/7 - 17/42 = - 12/42 - 17/42 = - 29/42

    в) 3/10 - 8/15 = 9/30 - 16/30 = 7/30