12 х (х-8) - 4 х (3 х-5) = 10-26; 5 х-2 (х-4) = 9 х+23; 11 х - (3 х+4) = 9 х-7;

+1
Ответы (1)
  1. 29 января, 02:07
    0
    12 х (х-8) - 4 х (3 х-5) = 10-26

    12 хв квадрате-96-12 х в квадрате-20 х=-16

    20 х=80

    х=4

    5 х-2 (х-4) = 9 х+23

    5 х-2 х+8=9 х+23

    3 х-9 х=23-8

    -6 х=15

    х=-2.5

    11 х - (3 х+4) = 9 х-7

    11 х-3 х-4=9 х-7

    -х=-4

    х=