x+14=20+14 xtve hfdty x

+4
Ответы (2)
  1. 11 октября, 16:52
    0
    х+14=20+14

    х=20+14-14

    х=20
  2. 11 октября, 17:57
    0
    х+14=20+14

    х=34-14

    х=20

    надеюсь помогла