а) (1.8-4.2) - (-3.3+5.1)

б) - (1/8+5/12) + (-1 1/3+1.5)

+1
Ответы (1)
  1. 27 августа, 00:08
    0
    (1.8-4.2) - (-3.3+5.1) = - 2,4-1,8=-4,2

    - (1/8+5/12) + (-1 ц 1/3+1,5) = - 13/24+1/6=9/24=3/8