Спростити вираз (8 х+3) - (х+6)

+1
Ответы (2)
  1. 27 мая, 21:28
    0
    8 х + 3 - х - 6 = 7 х - 3

    7 х=3

    х = 3/7
  2. 27 мая, 22:49
    0
    (8 х+3) - (х+6) = 8 х+3-х-6=7 х-3