Спростити вираз (2 а-3) + (3-2 а) - 3 (а+2) (3 а-1)

+3
Ответы (2)
  1. 16 февраля, 01:16
    0
    (2 а-3) + (3-2 а) - 3 (а+2) (3 а-1) =

    = 2 а - 3 + 3 - 2 а - 3 (3 а² + 6 а - а - 2) =

    = - 3 (3 а² + 5 а - 2) =

    = - 9 а² - 15 а + 6
  2. 16 февраля, 01:52
    0
    (2 а-3) + (3-2 а) - 3 (а+2) (3 а-1) = 2a-3+3-2a-3 (3a^2-a+6a-2) = - 3 (3a^2+5a-2) = - 9a^2-15a+6