X^2 (x-3) - 2x (x-3) + (x+3) =

+1
Ответы (1)
  1. 19 июля, 04:41
    0
    X^2 (x-3) - 2x (x-3) + (x+3) =

    =x^3-3x^2-2x^2+6x+x+3=

    =x^3-5x^2+7x+3