16^1/2+64^2/3 - (1/81) ^-3/4

+4
Ответы (2)
  1. 14 марта, 21:40
    0
    16^1/2+64^2/3 - (1/81) ^-3/4 = 16^1/2+8^4/3 - (81) ^3/4=4+2^4-3^3=4+16-27=-7
  2. 14 марта, 23:33
    0
    16^1/2+64^2/3 - (1/81) ^-3/4=

    =V16 + (64^1/3) ^2 - (81^1/4) ^3=4+4^2-3^3=4+16-27=-7