Решите.

1) 0.6 (-10) ^3-20=

2) 0.8 * (-10) ^2 - 95=

3) 80 + 0.9 (-10) ^3=

+4
Ответы (1)
  1. 17 марта, 08:51
    0
    1) 0.6 (-10) ^3-20=0,6 * (-1000) - 20=-620

    2) 0.8 * (-10) ^2 - 95=0,8*100-95=-15

    3) 80+0.9 (-10) ^3=80+0,9 * (-1000) = - 820