1. а) 0,2 * (-5) ^2-16 * (1/2) ^4 б) (-0,5) ^3-0,5^0

+5
Ответы (1)
  1. 4 октября, 02:13
    0
    A) 0,2 * (-5) ^2-16 * (1/2) ^4 = 0,25-16 * (1/16) = 5-1 = 4