4^ (x+2) + 6*4^ (x-1) = 70

+5
Ответы (1)
  1. 17 мая, 00:10
    0
    4^ (x-1) * (64+6) = 70

    4^ (x-1) * 70=70

    4^ (x-1) = 1

    x-1=0

    x=1