6√2+5√18=

2√48+√27+√12=

+5
Ответы (1)
  1. 1 октября, 02:01
    0
    6√2+5√18 = 6√2+5√ (2*9) = 6√2+15√2=21√2

    2√48+√27+√12=2√ (16*3) + √ (9*3) + √ (4*3) = 8√3+3√3+2√3=13√3