А) x+4/5-x/3=7

б) 9x+6/7+3=7x/6

г) x/7+x/3=4

+2
Ответы (2)
  1. 22 марта, 15:53
    0
    15 х+12-5 х=105 10 х=93 х=9,3

    378 х+36+126=49 х х=-162/329

    3 х+7 х=84

    10 х=84

    х=8,4
  2. 22 марта, 18:04
    0
    А) избавимся от дроби умножив обе части на 15:

    15 х+12-5 х=105 10 х=93 х=9,3

    б) аналогично умножаем на 42

    378 х+36+126=49 х х=-162/329

    в) так же избавляемся от дроби умножив на 21

    3 х+7 х=84 10 х=84 х=8,4