1) (x-9) (2-x) = 0

2) (x+4) (3-x) = 0

+2
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 07:11
    0
    1) 2x - x^2 - 18 + 9x = 0

    -x^2 + 11x - 18 = 0

    x^2 - 11x + 18 = 0

    x = 9, 2 (по теореме виета)

    2) 3x - x^2 + 12 - 4x = 0

    -x^2 - x + 12 = 0

    x^2 + x - 12 = 0

    x = 3, - 4 (по т виета)