1,7^2-0,8^2/0,18-1,5*0,8

+4
Ответы (1)
  1. 12 марта, 01:59
    0
    1,7^2-0,8^2/0,18-1,5*0,8.

    1) 1,7^2=2,89

    2) 0,8^2=0,64

    3) 0,64:0,18=3,55555556

    4) 1,5 ·0,8=1,2

    5) 2,89-3,55555556=-0,6655556

    6) 0,6655556-1,2=1,8655556