X:1 4/5=4 9/10:3 3/5

+4
Ответы (1)
  1. 30 января, 07:16
    0
    X : 9/5 = 49/10 : 18/5

    x : 9/5 = 49/10 * 5/18

    5/9*x = (49*1) / (2*18)

    x = 49/20

    x = 2,45