2.8 х (-3.9) - 79.15:15.23

+2
Ответы (1)
  1. 16 июня, 03:37
    0
    2.8 * (-3.9) - 79.15 : 15.23 = - 16 4454/38075

    1) 2.8 * (-3.9) = - 10.92

    2) 79.15:15.23 = 7915/100 * 100/1523 =

    =7915/1523 = 5 300/1523

    3) - 10.92 - 5 300/1523 = - 10 92/100 - 5 300/1523 =

    = - 10 140116/152300 - 5 30000/152300=

    = - (10+5) - 170116/152300 = - 15 - 42529/38075=

    = - 15 - 1 4454/38075 = - 16 4454/38075