X (3y-1) - y (x-3) - 2 (xy-x+y)

+2
Ответы (1)
  1. 23 февраля, 07:14
    0
    x (3y-1) - y (x-3) - 2 (xy-x+y) = 3xy-x-xy+3y-2xy+2x-2y = x+y.