2 1/3*6/7 - (1 11/12-1/3) : 4 3/4=

+3
Ответы (1)
  1. 20 августа, 02:09
    0
    1 11/12-1/3=23/12-4/12=19/12

    19/12:4 3/4=19/12:19/4=

    =19/12*4/19=1/3

    2 1/3*6/7=7/3*6/7=2

    2-1/3=1 3/3-1/3=1 2/3