6 х+3=8 х-3 (2 у-4) 2 (2 х-3 у) - 4 х=2 у-8

+1
Ответы (1)
  1. 7 января, 10:10
    0
    6 х+3=8 х-3 (2 у-4)

    6 х+3=8 х-6 у-12

    6 х-8 х+6 у=-12-3

    -2 х+6 у=-15