3^-5:3^-7-2^-2*2^4 + ((2/3) ^-1) ^3

+2
Ответы (1)
  1. 16 ноября, 22:13
    0
    3 ^ - 5 : 3 ^ - 7 = 3 ^ (- 5 + 7) = 3 ^ 2 = 9

    2 ^ - 2 * 2 ^ 4 = 2 ^ (- 2 + 4) = 2 ^ 2 = 4

    (2/3 ^ - 1) ^ 3 = 3/2 ^ 3 = 1,5 ^ 3 = 3,375

    9 - 4 + 3,375 = 8,375

    Ответ 8,375