3 у+9/5+5 у-5/4=6+3 у+1/2

+1
Ответы (1)
  1. 28 апреля, 03:14
    0
    3 у+5 у-3 у=6+1/2-9/5+5/4

    5 у=6+0,5-1,8+1,25

    5 у=5,95

    у=5,95:5

    у=1,19