7 - (4,75-3 19/40) : 17/20

+3
Ответы (1)
  1. 4 октября, 09:08
    0
    1) 4,75 - 3 19/40 = 4,75 - 3,475 = 1,275

    2) 1,275 : 17/20 = 1,275 : 0,85 = 1,5

    Ответ 1,5