8 у-9 - (4 у-5) = 12 у - (4+5 у)

+4
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 14:01
    0
    8 у-9 - (4 у-5) = 12 у - (4+5 у)

    8y - 9 - 4y + 5 = 12y - 4 - 5y

    4y - 4 = 7y - 4

    -3y = 0

    y = 0

    Ответ: 0