2+3 (х + 5y) = - (2x+3y)

3x+4y=-8

+5
Ответы (2)
  1. 18 ноября, 07:34
    0
    2+3x+15y=-2x-3y

    2+3x+15y+2x+3y=

    =2+5x+18y=

    =5x+18y=-2
  2. 18 ноября, 07:47
    0
    2+3 х+15 у=-2 х-3 у

    3 х+4 у=8

    5 х+18 у=-2

    3 х+4 у=-8

    2 х+14 у=6

    2 х=6-14 у

    х=3-7 у

    3 * (3-7 у) + 4 у=-8

    9-21 у+4 у=-8

    -17 у=-17:-P : - *

    у=1

    3 х+4=-8

    3 х=-8-4

    3 х=-12

    х=-12:3

    х=-4