4 у + (11,8 - у) = 3,8 - 5 у

+5
Ответы (2)
  1. 23 августа, 08:02
    0
    4y+11.8-y=3.8-5y

    4y-y+5y=3.8-11.8

    8y=-8

    y=-1
  2. 23 августа, 09:25
    0
    4y+11.8-y=3.8-5y

    4y-y+5y=3.8-11.8

    8y=-8

    y=-1