Спростити вираз - 3 х (2 х-у) - у (3 х+5 у)

+3
Ответы (2)
  1. 4 сентября, 01:26
    0
    -3 х (2 х-у) - у (3 х+5 у) = - 6 х²+3 ху-3 ху-5 у²=-6 х²-5 у²
  2. 4 сентября, 02:08
    0
    -3 х (2 х-у) - у (3 х+5 у) = - 6 х ²+3 ху-3 ху-5 у² = - (6 х²+5 у²)