2 а3+9 - (а+1) (а2-а+1) a=0.5

+3
Ответы (1)
  1. 26 августа, 23:52
    0
    Так как a^3 + b^3 = (a + b) * (a^2 - ab + b^2)

    2a^3 + 9 - (a + 1) (a^2 - a + 1) =

    = 2a^3 + 9 - (a^3 + 1) =

    = 2a^3 + 9 - a^3 - 1 =

    = a^3 + 8

    При а=0,5

    (0,5) ^3 + 8 = 0,125 + 8 = 8,125